Kesäkisan finaalin tulokset

  1. Westlin Joakim Pinjets Hyvinkää 1446 (0)
  2. Saari Ilkka Bay Lahti 1367 (48)
  3. Hiltunen Jarmo UK88 Hyvinkää 1325 (204)
  4. Hakulinen Hannu UK88 Hyvinkää 1259 (198)
  5. Honkonen Tomi Kamut Hyvinkää 1223 (24)
  6. Kuisma Seppo HIFK Helsinki 1219 (222)
  7. Ovaska Risto Jassit Hyvinkää 1184 (102)
  8. Tamminen Tuula aCat Hyvinkää 1181 (66)
  9. Rapeli Petri UK88 Hyvinkää 1129 (60)
  10. Pohjanlahti Anita Bay Lahti 1113 (108)
  11. Hietanen Matti UK88 Hyvinkää 1099 (204)

Kesäkisan finalistit

Kesäkisan finaali keskiviikkona 18.8. klo 18.30
Finalistit:

3 x 3 sarjaa

  • Joakim Westlin Pinjets
  • Tomi Honkonen Kamut
  • Jukka Mäenpää Pinjets
  • Anita Pohjanlahti Bay
  • Petri Rapeli UK88
  • Ilkka Saari Bay

4 x 3 sarjaa

  • Hannu Hakulinen UK88
  • Matti Hietanen UK88
  • Tuula Tamminen aCat
  • Jarmo Hiltunen UK88
  • Risto Ovaska Jassit
  • Seppo Kuisma HIFK

Kamut & Pinjets finaali

Keväterikoinen finaali osa 1

Keväterikoinen finaali osa 2

Keväterikoinen finaali osa 3

Pudotuspelit:

Top 8 kuuden sarjan jälkeen ennen pudotuspelejä:
 
 
1. Joonas Jähi 1448  
2. Santtu Tahvanainen 1417  
3. Jarno Lahti 1399  
4. Tomas Käyhkö                 1385  
5. Jouko Kuossari 1373  
6. Niko Oksanen 1329  
7. Sami Luoto 1326  
8. Juho Rissanen 1284  
 
1. pudotuspeli
 
Käyhkö    245
Lahti        196
 
2. pudotuspeli
 
Tahvanainen   234
Käyhkö            223
 
3. pudotuspeli
 
Jähi                 198
Tahvanainen   204
 
Joonas Jähi (vas.) ja voittaja Santtu Tahvanainen

Pinjets & Kamut – Kevät erikoisen finalistit

Pinjets & Kamut - Kevät erikoinen

FINAALI sunnuntaina 6.6.2021 klo 17

Finaalin I-vaiheeseen:

3+3 sarjaa

  1. Joonas Jähi GB
  2. Jesse Ahokas Bay
  3. Sami Luoto Pinjets
  4. Tomas Käyhkö Mainarit
  5. Olli Pakonen GB
  6. Tomi Honkonen Kamut
  7. Jouko Kuossari GB
  8. Niko Oksanen All Stars

3+3+3 sarjaa

  1. Petri Rapeli UK88
  2. Erkki Kananen Kamut
  3. Juho Rissanen Mainarit
  4. Petri Opas GBF
  5. Jarno Lahti TKK
  6. Santtu Tahvanainen Kierrehirmut
  7. Jukka Lindholm Bermuda BT
  8. Ilkka Saari Bay

Suoraan finaalin II-vaiheeseen:

  1. Jukka Mäenpää Pinjets 793 (0) + 768 (0) + 747 (0) + 699 (0) 3007 (0)
  2. Aulis Rosendahl Kamut 763 (36) + 757 (39) + 731 (27) + 729 (33) 2980 (135)
  3. Joakim Westlin Pinjets 756 (0) + 754 (0) + 751 (0) + 717 (0) 2978 (0)
  4. Tuula Tamminen aCat 785 (15) + 738 (18) + 719 (24) + 715 (12) 2957 (69)
  5. Juuso Tiainen Siniset 759 (0) + 757 (0) + 710 (0) + 706 (0) 2932 (0)
  6. Olli Hossi Tornados 825 (0) + 717 (0) + 698 (0) + 687 (0) 2927 (0)
  7. Hannu Laukkanen Bermuda BT 757 (0) + 741 (0) + 718 (0) + 705 (0) 2921 (0)
  8. Jouni Helminen SBF 759 (0) + 736 (0) + 732 (0) + 686 (0) 2913 (0)

Finaalissa Amerikkalainen pelitapa koko ajan.
Finaalin I-vaihe: 16 pelaajaa pelaavat
4 sarjaa (jokaisen sarjan jälkeen rataparin vaihto)
jonka jälkeen 8 parasta jatkaa
Finaalin II-vaiheeseen: 16 pelaajaa pelaavat
4 sarjaa (jokaisen sarjan jälkeen rataparin vaihto)
jonka jälkeen 8 parasta jatkaa edellisiin tuloksiin
2 sarjaa (rataparin vaihto sarjan jälkeen)
Pudotuspeleihin jatkaa: 4 parasta

vs. 3. 1 sarja >> voittaja
vs. 2. 1 sarja >> voittaja
vs. 1. 1 sarja