Bermuda Bowling Team Open finalistit

Finalistit sunnuntaina 3.12.2017 klo 16.00

Nimi Seura Yht. (tas)

12 parasta 4 + 4 sarjan tulosta:

1. Tiainen Juuso Siniset 1004 (0) + 1003 (0)= 2007 (0)
2. Jokinen Tuure Bermuda BT 1023 (28) + 946 (28)= 1969 (56)
3. Kuuseva Janne Bermuda BT 998 (144) + 967 (156)= 1965 (300)
4. Laukkanen Hannu Bermuda BT 1007 (40) + 957 (44)= 1964 (84)
5. Lindholm Jukka Bermuda BT 1008 (88) + 950 (92)= 1958 (180)
6. Luoto Sami Pinjets 979 (0) + 973 (0) 1952 (0)
7. Lamberg Kai Bermuda BT 960 (52) + 949 (48)= 1909 (100)
8. Piitulainen Kari UK88 972 (68) + 932 (72)= 1904 (140)
9. Henell Pekka Bermuda BT 947 (152) + 946 (164)= 1893 (316)
10. Heino Mika Pinjets 946 (0) + 945 (0)= 1891 (0)
11. Mäkelä Juho Siniset 1032 (4) + 854 (0)= 1886 (4)
12. Valtanen Janne HyKe 980 (60) + 905 (60)= 1885 (120)
+
4 keilaajaa 4 + 4 + 4 sarjan tulosta:

Westlin Joakim Pinjets 942 (12) + 942 (8) + 938 (12) =2822 (32)
Vähäkangas Mika GBF 945 (32) + 936 (32) + 921 (32) =2802 (96)
Grönmark Paavo Räme 975 (36) + 907 (32) + 901 (24) =2783 (92)
Listala Tuomas Bermuda Bt 977 (164) + 907 (164) + 896 (168) =2780 (496)
+
4 keilaajaa 4 + 4 + 4 + 4 sarjan tulosta:

Ikäheimonen Matti Ysisata 919 (44) + 911 (40) +908 (40) + 894 (40) =3632 (164
Jormanainen Jere Bermuda Bt 918(88)+893(88)+890(88) =3591 (352)
Romppanen Lauri UK88 938(112)+935(112)+862(116)+833(112) 03568 (452)
Korpi Pekka Joe´s Gold 940(104)+879(108)+864(104)+849(108) =3532(424)

aCat asialla 2017 finalistit

aCat asialla 2017
FINALISTIT sunnuntaina 12.11.2017 klo 16.00
LUOKKA M-D Nimi Seura Liitto Tulos Sarjamäärä (tas) (x) (viim.s.)

1. Westlin Joakim Pinjets Hyvinkää 1522 6 (24) (51) (256)
2. Mäkinen Kimmo Kamut Hyvinkää 1492 6 (138) (44) (203)
3. Hossi Olli Tornados Helsinki 1466 6 (36) (44) (244)
4. Tamminen Tuula aCat Hyvinkää 1453 6 (78) (40) (195)
5. Lehmuskanta Sami Siniset Riihimäki 1438 6 (168) (42) (189)
6. Sipilä Lauri Juvel-Team Hämeenlinna 1437 6 (30) (47) (182)
7. Niemi Timo Pinjets Hyvinkää 1437 6 (156) (38) (198)
8. Leskinen Simo Bay Lahti 1429 6 (24) (45) (246)
9. Tiainen Juuso Siniset Riihimäki 1426 6 (0) (45) (227)
10. Luoto Sami Pinjets Hyvinkää 1420 6 (0) (47) (238)
11. Vaaralahti Taisto UK88 Hyvinkää 1413 6 (174) (36) (175)
12. Pitkänen Olli-Pekka Pinjets Hyvinkää 1412 6 (18) (46) (239)
13. Rosendahl Aulis Kamut Hyvinkää 1412 6 (108) (39) (215)
14. Rydberg Eeli Pinjets Hyvinkää 1406 6 (66) (42) (226)
15. Ikävalko Janne Siniset Riihimäki 1405 6 (96) (42) (211)
16. Silvennoinen Miro Jackpot Kerava 1404 6 (84) (38) (236)
17. Heino Sami Pinjets Hyvinkää 1402 6 (6) (43) (223)
18. Haavisto Nina Nasevat Raisio 1400 6 (120) (32) (177)
19. Laukkanen Hannu Bermuda BT Hyvinkää 1398 6 (72) (42) (209)
20. Tiainen Samuli Siniset Riihimäki 1397 6 (0) (44) (248)
21. Lindberg Tuomo TeKe Riihimäki 1396 6 (120) (35) (169)
22. Lamberg Kai Bermuda BT Hyvinkää 1395 6 (78) (35) (215)
+
Lindberg Helena TeKe Riihimäki 1369 6 (216) (30) (151)
Tuominen Kirsti aCat Hyvinkää 1362 6 (246) (19) (181)

Kutsu jäsenille koulutukseen

Kilpailunjohtaja- ja valvojakoulutuksen tulee meille pitämään Suomen Keilailuliitosta Sami Järvilä. Tilaisuus on keskiviikkona 4.10. klo 18.00-20.30 Yhteiskoululla; käynti Hyvinkäänkadun puolelta. Koulutukseen tulee jokaisesta kilpailuja järjestävästä seurasta osallistua jäseniä.

Ilmoittautumislista on hallilla.

Koulutuksen aiheina mm. kilpailusäännöt, SM-säännöt, valtakunnansarjasäännöt, keilarata- ja tekniset säännöt.