Talvikisan finaalin tulokset

Hyvinkään Talvikisa finaali, 8 sarjaa am (07.01.2018)
Valvoja:HyKe
LUOKKA M-D
Nimi Seura Liitto Tulos Sarjamäärä (tas) 
1. Tiainen Juuso Siniset Riihimäki 1829 8 (0)
2. Niemi Timo Pinjets Hyvinkää 1755 8 (168)
3. Pitkänen Olli-Pekka Pinjets Hyvinkää 1694 8 (0)
4. Laukkanen Hannu Bermuda BT Hyvinkää 1693 8 (40)
5. Lamberg Kai Bermuda BT Hyvinkää 1683 8 (72)
6. Vähäkangas Mika GBF Hyvinkää 1677 8 (16)
7. Sarhela Arto Panttarit Ylöjärvi 1662 8 (184)
8. Ikävalko Janne Siniset Riihimäki 1642 8 (16)
9. Rosendahl Aulis Kamut Hyvinkää 1615 8 (112)
10. Piitulainen Kari UK88 Hyvinkää 1605 8 (104)
11. Honkonen Tomi Kamut Hyvinkää 1598 8 (248)
12. Lehtinen Aulis Pinjets Hyvinkää 1578 8 (144)
13. Viljanen Miska Bay Lahti 1550 8 (144)

Hyvinkään Talvikisan finalistit

HYVINKÄÄN TALVIKISA
FINALISTIT SUNNUNTAINA 7.1.2018 KLO 16.00:

1. Janne Ikävalko Siniset
2. Mika Vähäkangas GBF
3. Joakim Westlin Pinjets
4. Juuso Tiainen Siniset
5. Olli-Pekka Pitkänen Pinjets
6. Hannu Laukkanen Bermuda BT
7. Kai Lamberg Bermuda BT
8. Arto Sarhela Panttarit
9. Miska Viljanen Bay
10. Kari Piitulainen UK88
11. Paavo Grönmark RäMe
12. Aulis Rosendahl Kamut
13. Kalevi Örnberg RäMe
14. Timo Niemi Pinjets

Lisäksi eniten suorituksia finaaliin:
Aulis Lehtinen Pinjets
Tomi Honkonen Kamut

Bermuda Bowling Team Open finalistit

Finalistit sunnuntaina 3.12.2017 klo 16.00

Nimi Seura Yht. (tas)

12 parasta 4 + 4 sarjan tulosta:

1. Tiainen Juuso Siniset 1004 (0) + 1003 (0)= 2007 (0)
2. Jokinen Tuure Bermuda BT 1023 (28) + 946 (28)= 1969 (56)
3. Kuuseva Janne Bermuda BT 998 (144) + 967 (156)= 1965 (300)
4. Laukkanen Hannu Bermuda BT 1007 (40) + 957 (44)= 1964 (84)
5. Lindholm Jukka Bermuda BT 1008 (88) + 950 (92)= 1958 (180)
6. Luoto Sami Pinjets 979 (0) + 973 (0) 1952 (0)
7. Lamberg Kai Bermuda BT 960 (52) + 949 (48)= 1909 (100)
8. Piitulainen Kari UK88 972 (68) + 932 (72)= 1904 (140)
9. Henell Pekka Bermuda BT 947 (152) + 946 (164)= 1893 (316)
10. Heino Mika Pinjets 946 (0) + 945 (0)= 1891 (0)
11. Mäkelä Juho Siniset 1032 (4) + 854 (0)= 1886 (4)
12. Valtanen Janne HyKe 980 (60) + 905 (60)= 1885 (120)
+
4 keilaajaa 4 + 4 + 4 sarjan tulosta:

Westlin Joakim Pinjets 942 (12) + 942 (8) + 938 (12) =2822 (32)
Vähäkangas Mika GBF 945 (32) + 936 (32) + 921 (32) =2802 (96)
Grönmark Paavo Räme 975 (36) + 907 (32) + 901 (24) =2783 (92)
Listala Tuomas Bermuda Bt 977 (164) + 907 (164) + 896 (168) =2780 (496)
+
4 keilaajaa 4 + 4 + 4 + 4 sarjan tulosta:

Ikäheimonen Matti Ysisata 919 (44) + 911 (40) +908 (40) + 894 (40) =3632 (164
Jormanainen Jere Bermuda Bt 918(88)+893(88)+890(88) =3591 (352)
Romppanen Lauri UK88 938(112)+935(112)+862(116)+833(112) 03568 (452)
Korpi Pekka Joe´s Gold 940(104)+879(108)+864(104)+849(108) =3532(424)

aCat asialla 2017 finalistit

aCat asialla 2017
FINALISTIT sunnuntaina 12.11.2017 klo 16.00
LUOKKA M-D Nimi Seura Liitto Tulos Sarjamäärä (tas) (x) (viim.s.)

1. Westlin Joakim Pinjets Hyvinkää 1522 6 (24) (51) (256)
2. Mäkinen Kimmo Kamut Hyvinkää 1492 6 (138) (44) (203)
3. Hossi Olli Tornados Helsinki 1466 6 (36) (44) (244)
4. Tamminen Tuula aCat Hyvinkää 1453 6 (78) (40) (195)
5. Lehmuskanta Sami Siniset Riihimäki 1438 6 (168) (42) (189)
6. Sipilä Lauri Juvel-Team Hämeenlinna 1437 6 (30) (47) (182)
7. Niemi Timo Pinjets Hyvinkää 1437 6 (156) (38) (198)
8. Leskinen Simo Bay Lahti 1429 6 (24) (45) (246)
9. Tiainen Juuso Siniset Riihimäki 1426 6 (0) (45) (227)
10. Luoto Sami Pinjets Hyvinkää 1420 6 (0) (47) (238)
11. Vaaralahti Taisto UK88 Hyvinkää 1413 6 (174) (36) (175)
12. Pitkänen Olli-Pekka Pinjets Hyvinkää 1412 6 (18) (46) (239)
13. Rosendahl Aulis Kamut Hyvinkää 1412 6 (108) (39) (215)
14. Rydberg Eeli Pinjets Hyvinkää 1406 6 (66) (42) (226)
15. Ikävalko Janne Siniset Riihimäki 1405 6 (96) (42) (211)
16. Silvennoinen Miro Jackpot Kerava 1404 6 (84) (38) (236)
17. Heino Sami Pinjets Hyvinkää 1402 6 (6) (43) (223)
18. Haavisto Nina Nasevat Raisio 1400 6 (120) (32) (177)
19. Laukkanen Hannu Bermuda BT Hyvinkää 1398 6 (72) (42) (209)
20. Tiainen Samuli Siniset Riihimäki 1397 6 (0) (44) (248)
21. Lindberg Tuomo TeKe Riihimäki 1396 6 (120) (35) (169)
22. Lamberg Kai Bermuda BT Hyvinkää 1395 6 (78) (35) (215)
+
Lindberg Helena TeKe Riihimäki 1369 6 (216) (30) (151)
Tuominen Kirsti aCat Hyvinkää 1362 6 (246) (19) (181)