Mestaruuskilpailuiden finalistit

Mestaruuskilpailut 2020 (31.8. – 30.9.2020)

Kaikki finaalit pelataan keskiviikkona 30.09.2020 klo 18.00

Naiset:
  1. Tuula Tamminen aCat
  2. Eli Haga aCat
  3. Kirsti Tuominen aCat
  4. Anne Elf aCat
M-A:  
  1. Sami Luoto Pinjets
  2. Joakim Westlin Pinjets
  3. Hannu Laukkanen Bermuda BT
  4. Mika Vähäkangas GBF
  5. Tuure Jokinen Bermuda BT
  6. Sami Heino Pinjets
  7. Olli-Pekka Pitkänen Pinjets
B:
  1. Tomi Honkonen Kamut
  2. Jarmo Tamminen UK88
  3. Petri Rapeli UK88
  4. Timo Silvasti UK88
  5. Pauli Moilanen Kamut
  6. Juha Eloranta Bermuda BT
C-D:
  1. Mauri Tallberg Kamut
  2. Erkki Raunio Kamut
  3. Petri Opas GBF
  4. Jukka Leinonen GBF
  5. Matti Hietanen UK88
  6. Tuomas Listala Bermuda BT

Kamujen finaalin tulokset

  1. Ikäheimonen Matti Ysisata Varkaus 1842 (128)
  2. Raunio Tommi Kamut Hyvinkää 1780 (368)
  3. Honkonen Tomi Kamut Hyvinkää 1775 (144)
  4. Westlin Joakim Pinjets Hyvinkää 1760 (0)
  5. Jokinen Tuure Bermuda BT Hyvinkää 1735 (80)
  6. Ovaska Risto Jassit Hyvinkää 1731 (168)
  7. Tamminen Tuula aCat Hyvinkää 1730 (144)
  8. Piitulainen Kari Bermuda BT Hyvinkää 1713 (88)
  9. Tamminen Jarmo UK88 Hyvinkää 1713 (176)
  10. Laukkanen Hannu Bermuda BT Hyvinkää 1710 (120)
  11. Rapeli Petri UK88 Hyvinkää 1705 (200)
  12. Tiainen Jyri UK88 Hyvinkää 1629 (272)
  13. Koivu Arto Kamut Hyvinkää 801 (168)
  14. Heino Mika Pinjets Hyvinkää 796 (16)
  15. Eloranta Juha Bermuda BT Hyvinkää 790 (68)
  16. Kuronen Kalle K-29 Turku 783 (8)
  17. Moilanen Pauli Kamut Hyvinkää 754 (124)
  18. Rosendahl Aulis Kamut Hyvinkää 736 (76)
  19. Romppanen Lauri UK88 Hyvinkää 722 (136)

PariCupin päätös

  • Välierä La 19.9.2020 klo 10:30 (6 sarjan kilpailu)
  • Mika Heino & Taru Jokinen vs. Matti Ikäheimonen & Kirsti Tuominen
  • Voittajapari menee sunnuntain finaaliin!

  • Loppuottelut sunnuntaina:
  • 20.9.2020 klo 10:30 (6 sarjan kilpailu) 1. loppuottelu
  • 2. loppuottelu pelataan vain jos 1. sijoitettu häviää 1. loppuottelun, pelaajat saavat keskenään sopia toisen ottelun ajankohdan
  • Jarmo Tamminen & Kari Saloranta odottavat vastustajaa lauantain välierästä
 
  • Välierä: 19.9.2020 klo 10.30
  • Tuominen Kirsti/        1184 (204)
  • Ikäheimonen Matti     1329 (72)        Yhteensä: 2513
  • Jokinen Taru/            1181 (180)
  • Heino Mika               1181               Yhteensä: 2362

Finaali: 20.9.2020

Tamminen Jarmo 1337
Saloranta Kari 1308    Yhteensä 2645
 
Ikäheimonen Matti 1367
Tuominen Kirsti 1196   Yhteensä 2563

Kamujen finalistit

6 sarjaa 12 parasta:

  1. Jukka Mäenpää Pinjets, Hyvinkää
  2. Kari Piitulainen Bermuda BT, Hyvinkää
  3. Juha Eloranta Bermuda BT, Hyvinkää
  4. Petri Rapeli UK88, Hyvinkää
  5. Tomi Honkonen Kamut, Hyvinkää
  6. Joakim Westlin Pinjets, Hyvinkää
  7. Rauno Virta Kamut, Hyvinkää
  8. Mika Heino Pinjets, Hyvinkää
  9. Matti Ikäheimonen Ysisata, Varkaus
  10. Arto Koivu Kamut, Hyvinkää
  11. Kalle Kuronen K-29, Turku
  12. Hannu Laukkanen, Bermuda BT, Hyvinkää

6+6 sarjaa 6 parasta:

  1. Timo Niemi, Bermuda BT, Hyvinkää
  2. Jyri Tiainen UK88, Hyvinkää
  3. Aulis Rosendahl Kamut, Hyvinkää
  4. Paavo Grönmark RäMe, Lohja
  5. Jarmo Tamminen UK88, Hyvinkää
  6. Tuure Jokinen Bermuda BT, Hyvinkää

6+6+6 sarjaa 6 parasta:

  1. Anne Elf aCat, Hyvinkää
  2. Tuula Tamminen aCat, Hyvinkää
  3. Risto Ovaska Jassit, Hyvinkää
  4. Tommi Raunio Kamut, Hyvinkää
  5. Lauri Romppanen UK88, Hyvinkää
  6. Pauli Moilanen Kamut, Hyvinkää

Kesäkisan finaalin tulokset

  1. Joakim Westlin Pinjets Hyvinkää 1328 (12)
  2. Petri Rapeli UK88 Hyvinkää 1251 (156)
  3. Juha Eloranta Bermuda BT Hyvinkää 1235 (108)
  4. Kirsti Tuominen aCat Hyvinkää 1234 (210)
  5. Mika Vähäkangas GBF Hyvinkää 1233 (12)
  6. Risto Ovaska Jassit Hyvinkää 1231 (120)
  7. Timo Silvasti UK88 Hyvinkää 1203 (108)
  8. Kalevi Ekman Steelers Helsinki 1183 (174)
  9. Matti Hietanen UK88 Hyvinkää 1178 (222)
  10. Tomi Honkonen Kamut Hyvinkää 1153 (108)
  11. Tuomas Listala Bermuda BT Hyvinkää 1138 (222)
  12. Kai Lamberg Bermuda BT Hyvinkää 981 (108)