Hykl vuosikokous 2016

HYVINKÄÄN
KEILAILULIITTO RY:n
VUOSIKOKOUS

pidetään 29 päivänä syyskuuta 2016 klo 18.30
Urheilupuiston kokoushuoneessa Kenttäkatu 11.
Kokouksessa käsitellään sääntöjen kohdan 12
määräämät asiat sekä sääntömuutokset.

Hallitus

Juuso Tiainen kesäkisan kunkku

Pelattiin 8 sarjaa

1. Juuso Tiainen Siniset Riihimäki 1831 8 (0)
2. Joakim Westlin Pinjets Hyvinkää 1750 8 (8)
3. Timo Niemi Pinjets Hyvinkää 1744 8 (200)
4. Mauri Nauha UK88 Hyvinkää 1700 8 (176)
5. Jarmo Tamminen UK88 Hyvinkää 1677 8 (168)
6. Samuli Tiainen Siniset Riihimäki 1646 8 (0)
7. Janne Valtanen HyKe Hyvinkää 1626 8 (104)
8. Mika Heino Pinjets Hyvinkää 1611 8 (16)
9. Mika Vähäkangas GBF Hyvinkää 1611 8 (64)
10. Raine Laine Starmen Lahti 1566 8 (120)
11. Aulis Rosendahl Kamut Hyvinkää 1565 8 (112)
12. Taisto Vaaralahti UK88 Hyvinkää 1521 8 (216)
13. Tuula Tamminen aCat Hyvinkää 1504 8 (96)
14. Kari Saloranta Bermuda BT Hyvinkää 1472 8 (192)
15. Yrjö Tuovinen Siniset Riihimäki 1472 8 (232)

Kesäkisan finaali su 11.9. klo 16.00

Keilahallin kesäkisa 6.6 – 4.9.2016
Hyvinkään kesäkisan finalistit sunnuntaina 11.9.2016 klo 16.00
Finaalissa osio 2:n rataolosuhde

Finaaliin:
Osio 1:
Nimi Seura
1. Janne Valtanen HyKe 2052 (117)
2. Mika Vähäkangas GBF 2020 (63)
3. Mika Heino Pinjets 2003 (18)

Osio 2:
Nimi Seura
1. Juuso Tiainen Siniset 2087 (0)
2. Timo Niemi Pinjets 2074 (225)
3. Samuli Tiainen Siniset 2030 (0)

Kilpailut 1&2
Nimi Seura Yht. (tas)
1. Joakim Westlin Pinjets 3977 (0)
2. Tuula Tamminen aCat 3927 (225)
3. Taisto Vaaralahti UK88 3926 (486)
4. Raine Laine Starmen 3845 (270)
5. Aulis Rosendahl Kamut 3792 (252)
6. Jarmo Tamminen UK88 3783 (360)
7. Tomi Honkonen Kamut 3764 (504)
8. Mauri Nauha UK88 3736 (396)
9. Yrjö Tuovinen Siniset 3723 (531)
10. Kari Saloranta Bermuda BT 3677 (432)

Liiton mestarit vuonna 2016

M-Luokka

1. Sami Luoto Pinjets 3147
2. Mika Heino Pinjets 3067
3. Olli-Pekka Pitkänen Pinjets 2995

A-Luokka

1. Janne Valtanen HyKe 3000
2. Kari Rapp Pinjets 2770
3. Hannu Laukkanen Bermuda Bt 2705

B-Luokka

1. Jarmo Aaltonen Kamut 2804
2. Kari Saloranta Bermuda Bt 2745
3. Reijo Laiho Kamut 2739

CD-Luokat

1. Risto Jacklin Bermuda Bt 2650
2. Tomi Honkonen Kamut 2601
3. Marko Lindfors Bermuda Bt 2573

Naiset

1. Tuula Tamminen aCat 2798
2. Taru Jokinen aCat 2558
3. Eli Haga aCat 2552

Liiton Mestaruuskilpailuiden Finalistit

Finaalit pelataan tiistaina 7.6.2016

17.00 B-Luokka ja CD-Luokat
19.00 M-Luokka, A-Luokka ja Naiset

Finaalissa pelataan 6 sarjaa eur. Alkukilpailun (18 sarjaa) yhteispisteet puolitettuina lasketaan mukaan lopputulokseen.

M-Luokka
1. Heino Mika Pinjets
2. Luoto Sami Pinjets
3. Pitkänen Olli-Pekka Pinjets
4. Westlin Joakim Pinjets
5. Vähäkangas Mika Grand Bowl Finland

A-Luokka

1. Rapp Kari Pinjets
2. Valtanen Janne HyKe
3. Laukkanen Hannu Bermuda Bt

B-Luokka

1. Aaltonen Jarmo E. Kamut
2. Rosendahl Aulis Kamut
3. Tolviander Esko Kamut
4. Saloranta Kari Bermuda Bt
5. Tamminen Jarmo UK88
6. Nauha Mauri UK88
7. Laiho Reijo Kamut
8. Eloranta Juha Bermuda Bt

CD-Luokat

1. Jacklin Risto Bermuda Bt
2. Honkonen Tomi Kamut
3. Syrjä Matti UK88
4. Laine Jaakko Pyrstö
5. Lindfors Marko Bermuda Bt
6. Forsman Seppo Pyrstö
7. Vihavainen Olli-Pekka Pyrstö
8. Tallberg Mauri Kamut

Naiset

1. Tamminen Tuula aCat
2. Jokinen Taru aCat
3. Vaaherkumpu Ulla aCat
4. Haga Eli aCat
5. Vaaralahti Taimi aCat
6. Perholehto Aune aCat

HYKL KEVÄTKAADOT
FINAALIN TULOKSET:

1. Heino Mika Pinjets 1391
2. Pitkänen Olli-Pekka Pinjets 1289 (18)
3. Luoto Sami Pinjets 1275
4. Haga Eli aCat 1239 (180)
5. Koskinen Jouko Pyrstö 1236 (228)
6. Westlin Joakim Pinjets 1235

Finaali pelataan maanantaina 6.6.2016 klo 18.00
Pelataan suoraan 6 sarjaa eur.

Finaaliin osiosta 1.

Luoto Mika Pinjets 1351
Aaltonen Jarmo E Kamut 1333
Heino Mika Pinjets 1317
Luoto Sami Pinjets 1306
Westlin Joakim Pinjets 1303
Honkonen Tomi Kamut 1290 (+174)

Finaaliin osiosta 2.

Lamberg Kai Bermuda Bt 1262 (+54)
Haga Eli aCat 1259 (+186)
Koskinen Jouko Pyrstö 1246 (+234)
Tiainen Juuso Siniset 1224

Finaaliin osiosta 3.

Luoto Patricia Pinjets 1318
Valtanen Janne HyKe 1316 (+60)
Pitkänen Olli-Pekka 1302 (+12)
Vaaralahti Taimi aCat 1287 (+264)
Ivaska Sirpa aCat 1275 (+246)
Vaaralahti Taisto UK88 1272 (+156)

UK88:n juhlaa B-C-D finaalissa

Finaalin pelitapa: 4 sarjaa, joista 8 jatkaa 2 sarjaa. Lopuksi 4 parhaan Shoot Out. Amerikkalainen pelitapa.

6 sarjaa
1. Ronkainen Mauno UK88 1335 (+102)
2. Nauha Mauri UK88 1308 (+120)
3. Tolviander Esko Kamut 1286 (+132)
4. Jacklin Risto Bermuda Bt 1237 (+168)
5. Adamsson-Luoto Elisa Omenaiset 1235 (+126)
6. Nakari Eero HyKe 1173 (+132)
7. Rosendahl Aulis Kamut 1149 (+60)
8. Ovaska Risto Jassit 1136 (+90)

4 sarjaa
9. Laiho Reijo Kamut 751 (+88)
10. Saloranta Kari Bermuda Bt 741 (+88)
11. Valtanen Janne HyKe 707 (+40)
12. Petrell Tuomo Pyrstö 702 (+152)

Shoot out finaali

1. Nauha Mauri 197 (+20)
2. Tolviander Esko 176 (+22)
3. Jacklin Risto 143 (+28)

Finaali

1. Nauha Mauri 233 (+20)
2. Ronkainen Mauno 217 (+17)

Lopullinen järjestys

1. Nauha Mauri
2. Ronkainen Mauno
3. Tolviander Esko
4. Jacklin Risto

IMG_2717

Naisten valta M-A ranking finaalissa

Finaalin pelitapa: 4 sarjaa, joista 8 jatkaa 2 sarjaa. Lopuksi 4 parhaan Shoot Out. Amerikkalainen pelitapa.

6 sarjaa
1. Luoto Patricia Pinjets 1359
2. Luoto Sami Pinjets 1309
3. Tamminen Tuula aCat 1309 (+54)
4. Westlin Joakim Pinjets 1267
5. Rapp Kari Pinjets 1250 (+54)
6. Asplund Teemu Valtti 1204
7. Tiainen Juuso 1196
8. Vähäkangas Mika 1158 (+12)

4. sarjaa
9. Pitkänen Olli-Pekka Pinjets 767 (+8)
10. Laukkanen Hannu Bermuda Bt 752 (+40)
11. Heino Mika Pinjets 715

Shoot out finaali

1. Tamminen Tuula 201 (+9)
2. Westlin Joakim 191
3. Luoto Sami 147

Finaali

1. Luoto Patricia 269
2. Tamminen Tuula 199 (+9)

Lopullinen järjestys

1. Luoto Patricia
2. Tamminen Tuula
3. Luoto Sami
4. Westlin Joakim

IMG_2712

Pyrstön Kevätkaadot 2016

FINAALIN TULOKSET:

M-A

1. Westlin Joakim Pinjets 1842

2. Luoto Sami Pinjets 1726

3. Tiainen Juuso Siniset 1698

4. Pitkänen Olli-Pekka Pinjets 1657 (16)

B-C-D:

1. Tallberg Mauri Kamut 1244 (222)

2. Saloranta Raimo Taku 1177 (90)

3. Saloranta Kari Bermuda Bt 1159 (120)

4. Paastela Martti UK88 1147 (210)

FINALISTIT
sunnuntaina 15.5.2016 klo 15.30

LUOKKA M-A
Nimi Seura Liitto Tulos Sarjamäärä (tas)
1. Westlin Joakim Pinjets Hyvinkää 1433 6 (0)
2. Luoto Sami Pinjets Hyvinkää 1389 6 (0)
3. Tiainen Juuso Siniset Riihimäki 1382 6 (0)
4. Vähäkangas Mika GBF Hyvinkää 1360 6 (6)
5. Pitkänen Olli-Pekka Pinjets Hyvinkää 1351 6 (12)
6. Luoto Mika Pinjets Hyvinkää 1349 6 (0)
7. Grönmark Paavo RäMe Lohja 1347 6 (12)
8. Hytönen Antero HylSy Tuusula 1346 6 (78)

LUOKKA B-D
Nimi Seura Liitto Tulos Sarjamäärä (tas)
1. Hänninen Sami TeKe Riihimäki 1377 6 (72)
2. Tolviander Esko Kamut Hyvinkää 1335 6 (120)
3. Paastela Martti UK88 Hyvinkää 1330 6 (216)
4. Rosendahl Aulis Kamut Hyvinkää 1329 6 (66)
5. Nykänen Terho Pykärit Valkeakoski 1328 6 (138)
6. Saloranta Kari Bermuda BT Hyvinkää 1322 6 (120)
7. Saloranta Raimo TaKu Riihimäki 1316 6 (96)
8. Ivaska Vesa HyKe Hyvinkää 1315 6 (120)
9. Tallberg Mauri Kamut Hyvinkää 1313 6 (228)
10. Helminen Keijo Jassit Hyvinkää 1308 6 (120)
+
veteraanit
Lehto Aimo Vanitas 1304 6 (162)
Syrjä Matti UK88 1304 6 (186)

Hyvinkää voitti Tuusulan liitto-ottelussa

Hyvinkää 9929 (+708)
Tuusula 9470 (+1074)

Hyvinkää

1. Pitkänen Olli-Pekka 1351 (+12)
2. Laukkanen Hannu 1268 (+42)
3. Jokinen Taru 1248 (+132)
4. Haga Eli 1241 (+162)
5. Luoto Sami 1230
6. Ronkainen Mauno 1229 (+84)
7. Laiho Reijo 1192 (+114)
8. Honkonen Tomi 1170 (+162)

Yhteensä 9929 (+708)

Tuusula

1. Hytönen Antero 1346 (+78)
2. Varjonen Jouni 1286 (+96)
3. Saukkonen Risto 1190 (+234)
4. Parkkamäki Veli-Jukka 1184 (+144)
5. Mykkänen Ossi 1137 (+174)
6. Ranta-Hytönen Cindy 1116 (+168)
7. Salminen Mauno 1115 (+66)
8. Koski Lotta 1096 (+114)

Yhteensä 9470 (+1074)