Kesäkisan finalistit

Hyvinkään keilahallin kesäkisan finalistit sunnuntaina 10.9.2017 klo 16.00:

1. osio 5.6.-29.7.2017:

1. Tamminen Jarmo UK88 698 (54) + 673 (54) + 651 (54) = 2022 (162)
2. Heino Mika Pinjets 670 (0) + 666 (0) + 636 (0) = 1972 (0)
3. Sarivaara Pauli Pyrstö 679 (93) + 656 (93) + 622 (93) = 1957 (279)

2. osio 3.8.-3.9.2017:

1. Mäkelä Juho Siniset 717 (12) + 708 (12) + 673 (12) = 2098 (36)
2. Pitkänen Olli-Pekka Pinjets 703 (6) + 696 (6) + 685 (6) = 2084 (18)
3. Laukkanen Hannu Bermuda BT 692 (30) + 648 (30) + 602 (30) = 1942 (90)

6 x 3 sarjan 10 yhteistulosta:

1. Westlin Joakim Pinjets 3802 (18)
2. Rosendahl Aulis Kamut 3767 (270)
3. Luoto Sami Pinjets 3756 (0)
4. Lindholm Jukka Bermuda BT 3733 (402)
5. Valtanen Janne HyKe 3722 (252)
6. Tamminen Tuula aCat 3663 (192)
7. Vaaralahti Taisto UK88 3614 (441)
8. Honkonen Tomi Kamut 3592 (468)
9. Tuovinen Yrjö Siniset 3555 (648)
10. Nykänen Terho Kamut 3440 (486)

Pyrstön finalistit

Pyrstön finaali sunnuntaina 21.5.2017 klo 16.00

Finalistit:

1. Westlin Joakim Pinjets 1044 (0) + 934 (0) 1978 (0)
2. Luoto Sami Pinjets 1001 (0) + 960 (0) 1961 (0)
3. Tiainen Juuso Siniset 988 (0) + 952 (0) 1940 (0)
4. Rikkonen Martti UK88 968 (64) + 929 (64) 1897 (128)
5. Pitkänen Olli-Pekka Pinjets 962 (0) + 902 (0) 1864 (0)
6. Saloranta Kari Bermuda BT 929 (80) + 929 (80) 1858 (160)
7. Henell Pekka Bermuda BT 982 (176) + 876 (176) 1858 (352)
8. Heino Mika Pinjets 928 (0) + 927 (0) 1855 (0)
9. Rosendahl Aulis Kamut 935 (60) + 906 (60) 1841 (120)
10. Lamberg Kai Bermuda BT 943 (40) + 885 (40) 1828 (80)
11. Piitulainen Kari UK88 995 (64) + 827 (64) 1822 (128)
12. Tallberg Mauri Kamut 959 (144) + 860 (148) 1819 (292)

2 parasta veteraania 12 parhaan ulkopuolelta finaaliin:
14. Korpi Pekka Joe’s Gold 975 (108) + 835 (108) 1810 (216)
17. Sarivaara Pauli Pyrstö 916 (132) + 889 (128) 1805 (260)

2 parasta naista 12 parhaan ulkopuolelta finaaliin:
15. Tamminen Tuula aCat 948 (32) + 861 (32) 1809 (64)
29. Adamsson-Luoto Elisa Omenaiset 917 (76) + 827 (76) 1744 (152)

Kari Rapp pääsiäisturnauksen numero 1.

4 + 4 sarjaa

1. Rapp Kari Pinjets 1861 (+112)
2. Hämäläinen Yrjö Jassit 1858 (+232)
3. Heino Sami Pinjets 1807
4. Rikkonen Martti UK88 1804 (+160)
5. Aaltonen Jarmo E Kamut 1769 (+200)
6. Ronkainen Mauno UK88 1740 (+168)
7. Hämäläinen Wiljami Bay 1724 (+32)
8. Tamminen Tuula aCat 1717 (+98)

4 sarjaa

9. Laukkanen Hannu Bermuda BT 862 (+40)
10. Virta Rauno Kamut 852 (+160)
11. Tallberg Mauri Kamut 849 (+164)
12. Helminen Keijo Jassit 845 (+112)
13. Kontturi Markku Kamut 830 (+116)
14. Pellikka Toni BDT 802 (+84)
15. Lindholm Jukka Bermuda BT 779 (+108)
16. Luoto Sami Pinjets 762
17. Mäkinen Kimmo Kamut 752 (+104)

Yrjö Hämäläinen (vas.),
voittaja Kari Rapp ja Sami Heino (oik.)