Kamut & Pinjets finaali

Keväterikoinen finaali osa 1

Keväterikoinen finaali osa 2

Keväterikoinen finaali osa 3

Pudotuspelit:

Top 8 kuuden sarjan jälkeen ennen pudotuspelejä:
 
 
1. Joonas Jähi 1448  
2. Santtu Tahvanainen 1417  
3. Jarno Lahti 1399  
4. Tomas Käyhkö                 1385  
5. Jouko Kuossari 1373  
6. Niko Oksanen 1329  
7. Sami Luoto 1326  
8. Juho Rissanen 1284  
 
1. pudotuspeli
 
Käyhkö    245
Lahti        196
 
2. pudotuspeli
 
Tahvanainen   234
Käyhkö            223
 
3. pudotuspeli
 
Jähi                 198
Tahvanainen   204
 
Joonas Jähi (vas.) ja voittaja Santtu Tahvanainen

Pinjets & Kamut – Kevät erikoisen finalistit

Pinjets & Kamut - Kevät erikoinen

FINAALI sunnuntaina 6.6.2021 klo 17

Finaalin I-vaiheeseen:

3+3 sarjaa

  1. Joonas Jähi GB
  2. Jesse Ahokas Bay
  3. Sami Luoto Pinjets
  4. Tomas Käyhkö Mainarit
  5. Olli Pakonen GB
  6. Tomi Honkonen Kamut
  7. Jouko Kuossari GB
  8. Niko Oksanen All Stars

3+3+3 sarjaa

  1. Petri Rapeli UK88
  2. Erkki Kananen Kamut
  3. Juho Rissanen Mainarit
  4. Petri Opas GBF
  5. Jarno Lahti TKK
  6. Santtu Tahvanainen Kierrehirmut
  7. Jukka Lindholm Bermuda BT
  8. Ilkka Saari Bay

Suoraan finaalin II-vaiheeseen:

  1. Jukka Mäenpää Pinjets 793 (0) + 768 (0) + 747 (0) + 699 (0) 3007 (0)
  2. Aulis Rosendahl Kamut 763 (36) + 757 (39) + 731 (27) + 729 (33) 2980 (135)
  3. Joakim Westlin Pinjets 756 (0) + 754 (0) + 751 (0) + 717 (0) 2978 (0)
  4. Tuula Tamminen aCat 785 (15) + 738 (18) + 719 (24) + 715 (12) 2957 (69)
  5. Juuso Tiainen Siniset 759 (0) + 757 (0) + 710 (0) + 706 (0) 2932 (0)
  6. Olli Hossi Tornados 825 (0) + 717 (0) + 698 (0) + 687 (0) 2927 (0)
  7. Hannu Laukkanen Bermuda BT 757 (0) + 741 (0) + 718 (0) + 705 (0) 2921 (0)
  8. Jouni Helminen SBF 759 (0) + 736 (0) + 732 (0) + 686 (0) 2913 (0)

Finaalissa Amerikkalainen pelitapa koko ajan.
Finaalin I-vaihe: 16 pelaajaa pelaavat
4 sarjaa (jokaisen sarjan jälkeen rataparin vaihto)
jonka jälkeen 8 parasta jatkaa
Finaalin II-vaiheeseen: 16 pelaajaa pelaavat
4 sarjaa (jokaisen sarjan jälkeen rataparin vaihto)
jonka jälkeen 8 parasta jatkaa edellisiin tuloksiin
2 sarjaa (rataparin vaihto sarjan jälkeen)
Pudotuspeleihin jatkaa: 4 parasta

vs. 3. 1 sarja >> voittaja
vs. 2. 1 sarja >> voittaja
vs. 1. 1 sarja

Kevätkokous

Hyvinkään keilailuliitto ry:n Kevätkokous pidetään
keskiviikkona 24.3. klo 18.00 Teams- kokouksena.
Kokouksessa käsitellään pykälän 13 esitetetyt asiat

Hyvinkään keilailuliiton sihteeri

Bermudan finaalin tulokset

Finaalin tulokset

  1. Jaakola Seppo Kamut Hyvinkää 1972 (304)
  2. Keskiruokanen Markus Siniset Riihimäki 1931 (64)
  3. Niemi Timo Bermuda BT Hyvinkää 1912 (176)
  4. Honkonen Tomi Kamut Hyvinkää 1909 (0)
  5. Rosendahl Aulis Kamut Hyvinkää 1886 (176)
  6. Rapeli Petri UK88 Hyvinkää 1833 (104)
  7. Tamminen Tuula aCat Hyvinkää 1761 (128)
  8. Laukkanen Hannu Bermuda BT Hyvinkää 1760 (16)
  9. Heino Sami Pinjets Hyvinkää 893 (40)
  10. Vähäkangas Mika GBF Hyvinkää 886 (28)
  11. Pasanen Esko HylSy Tuusula 877 (136)
  12. Westlin Joakim Pinjets Hyvinkää 861 (0)
  13. Lehtinen Aulis Pinjets Hyvinkää 835 (72)
  14. Lindholm Jukka Bermuda BT Hyvinkää 799 (72)
  15. Jokinen Tuure Bermuda BT Hyvinkää 776 (48)
Markus Keskiruokanen (vas.), voittaja Seppo Jaakola ja Timo Niemi