Kamujen finalistit

6 sarjaa 12 parasta:

  1. Jukka Mäenpää Pinjets, Hyvinkää
  2. Kari Piitulainen Bermuda BT, Hyvinkää
  3. Juha Eloranta Bermuda BT, Hyvinkää
  4. Petri Rapeli UK88, Hyvinkää
  5. Tomi Honkonen Kamut, Hyvinkää
  6. Joakim Westlin Pinjets, Hyvinkää
  7. Rauno Virta Kamut, Hyvinkää
  8. Mika Heino Pinjets, Hyvinkää
  9. Matti Ikäheimonen Ysisata, Varkaus
  10. Arto Koivu Kamut, Hyvinkää
  11. Kalle Kuronen K-29, Turku
  12. Hannu Laukkanen, Bermuda BT, Hyvinkää

6+6 sarjaa 6 parasta:

  1. Timo Niemi, Bermuda BT, Hyvinkää
  2. Jyri Tiainen UK88, Hyvinkää
  3. Aulis Rosendahl Kamut, Hyvinkää
  4. Paavo Grönmark RäMe, Lohja
  5. Jarmo Tamminen UK88, Hyvinkää
  6. Tuure Jokinen Bermuda BT, Hyvinkää

6+6+6 sarjaa 6 parasta:

  1. Anne Elf aCat, Hyvinkää
  2. Tuula Tamminen aCat, Hyvinkää
  3. Risto Ovaska Jassit, Hyvinkää
  4. Tommi Raunio Kamut, Hyvinkää
  5. Lauri Romppanen UK88, Hyvinkää
  6. Pauli Moilanen Kamut, Hyvinkää

Kesäkisan finaalin tulokset

  1. Joakim Westlin Pinjets Hyvinkää 1328 (12)
  2. Petri Rapeli UK88 Hyvinkää 1251 (156)
  3. Juha Eloranta Bermuda BT Hyvinkää 1235 (108)
  4. Kirsti Tuominen aCat Hyvinkää 1234 (210)
  5. Mika Vähäkangas GBF Hyvinkää 1233 (12)
  6. Risto Ovaska Jassit Hyvinkää 1231 (120)
  7. Timo Silvasti UK88 Hyvinkää 1203 (108)
  8. Kalevi Ekman Steelers Helsinki 1183 (174)
  9. Matti Hietanen UK88 Hyvinkää 1178 (222)
  10. Tomi Honkonen Kamut Hyvinkää 1153 (108)
  11. Tuomas Listala Bermuda BT Hyvinkää 1138 (222)
  12. Kai Lamberg Bermuda BT Hyvinkää 981 (108)

SKL:n koronaohjeistusta päivitetty – isoja muutoksia valtakunnansarjoihin

Suomen Keilailuliiton hallitus piti kokouksen tiistaina. Kokouksen merkittävimmät päätökset koskivat koronaohjeistusta.

Pahentuneen koronatilanteen ja valtioneuvoston antamien turvaetäisyyksien takia SKL:n koronaohjeistusta päivitettiin sarja- ja kilpailuvaliokunnan esityksen mukaisesti. Erityisesti alkavien valtakunnansarjojen osalta turvaetäisyyksien noudattaminen nähtiin nykypelimuodolla hyvin haasteelliseksi. Todettiin että, kun radalla on enintään 3 keilaajaa, niin turvavälejä on vielä mahdollista noudattaa pelien aikana.

Lue lisää tästä.

Finalistit + päivitetyt taulukot

Kesäkisan finalistit:

Finaali sunnuntaina 23.8. klo 16.30
3+3+3 sarjaa

  1. Joakim Westlin Pinjets 765 (6) + 743 (6) + 695 (6) 2203 (18)
  2. Petri Rapeli UK88 735 (78) + 716 (78) + 715 (78) 2166 (234)
  3. Kai Lamberg Bermuda BT 738 (60) + 710 (60) + 709 (60) 2157 (180)
  4. Tuomas Listala Bermuda BT 777 (111) + 710 (111) + 670 (111) 2157 (333)
  5. Juha Eloranta Bermuda BT 738 (54) + 711 (54) + 707 (54) 2156 (162)
  6. Tomi Honkonen Kamut 727 (57) + 725 (54) + 702 (57) 2154 (168)
    3+3+3+3 sarjaa
  7. Timo Silvasti UK88 732 (57) + 698 (60) + 696 (54) + 689 (54) 2815 (225)
  8. Kalevi Ekman Steelers 770 (93) + 680 (93) + 672 (93) + 649 (87) 2771 (366)
  9. Mika Vähäkangas GBF 718 (6) + 696 (6) + 665 (6) + 660 (6) 2739 (24)
  10. Risto Ovaska Jassit 703 (60) + 698 (63) + 661 (63) + 661 (60) 2723 (246)
  11. Matti Hietanen UK88 708 (111) + 705 (114) + 653 (114) + 652 (114) 2718 (453)
  12. Kirsti Tuominen aCat 692 (105) + 675 (105) + 670 (105) + 667 (105) 2704 (420)

 

Mestaruuskilpailut 2020 (31.8. - 30.9.2020)
Pari-Cup Voittajakaavio
Pari-Cup Häviäjäkaavio
Kamut 50v Juhlakilpailu (17.08. - 13.09.2020)