HyKe:n Talvikisan finaalin tulokset

HyKe Talvikisa finaali, 8 sarjaa am (22.01.2017)
Valvoja:HyKe
LUOKKA M-D
Nimi Seura Liitto Tulos Sarjamäärä (tas)
1. Matti Ikäheimonen Ysisata Varkaus 1820 8 (120)
2. Mika Heino Pinjets Hyvinkää 1790 8 (0)
3. Joakim Westlin Pinjets Hyvinkää 1780 8 (0)
4. Tuula Tamminen aCat Hyvinkää 1777 8 (88)
5. Hannu Laukkanen Bermuda BT Hyvinkää 1727 8 (64)
6. Mauri Tallberg Kamut Hyvinkää 1716 8 (320)
7. Jarmo Tamminen UK88 Hyvinkää 1700 8 (152)
8. Sami Luoto Pinjets Hyvinkää 1667 8 (0)
9. Arto Sarhela Panttarit Ylöjärvi 1635 8 (272)
10. Seppo Matilainen TaKu Riihimäki 1629 8 (152)
11. Leevi Kuuseva Pinjets Hyvinkää 1624 8 (312)
12. Petri Opas Pinjets Hyvinkää 1614 8 (272)
13. Taru Jokinen aCat Hyvinkää 1541 8 (208)

HyKe:n Talvikisan finalistit

Hyvinkään Talvikisan finalistit
sunnuntaina 22.1.2017 klo 16.00

Nimi Seura Yht. (tas)
1. Luoto Sami Pinjets 1005 (0) + 977 (0) 1982 (0)
2. Kuuseva Leevi Pinjets 1040 (164) + 908 (164) 1948 (328)
3. Westlin Joakim Pinjets 1051 (0) + 880 (0) 1931 (0)
4. Ikäheimonen Matti Ysisata 977 (60) + 927 (60) 1904 (120)
5. Tamminen Jarmo UK88 983 (80) + 904 (76) 1887 (156)
6. Tiainen Juuso Siniset 968 (0) + 914 (0) 1882 (0)
7. Rikkonen Martti UK88 994 (72) + 887 (76) 1881 (148)
8. Opas Petri Pinjets 982 (144) + 896 (144) 1878 (288)
9. Matilainen Seppo TaKu 946 (76) + 930 (76) 1876 (152)
10. Heino Mika Pinjets 970 (0) + 905 (0) 1875 (0)
11. Tamminen Tuula aCat 945 (52) + 920 (52) 1865 (104)
12. Sarhela Arto Panttarit 941 (136) + 924 (136) 1865 (272)
13. Mustonen Tauno Jassit 934 (140) + 925 (144) 1859 (284)
14. Jokinen Taru aCat 956 (108) + 893 (108) 1849 (216)
15. Tallberg Mauri Kamut 988 (168) + 861 (168) 1849 (336)
16. Laukkanen Hannu Bermuda BT 936 (32) + 910 (40) 1846 (72)

Johtokuntien välinen joukkuekilpailu

Perinteinen Hyvinkää – Hämeenlinna – Riihimäki -johtokuntien välinen kilpailu Hyvinkäällä 6.1.2017

TULOKSET:
(tasoituksin)
1. Hyvinkää 8374
2. Riihimäki 8347
3. Hämeenlinna 8187

Liittojen parhaat henkilökohtaiset tulokset 4+4 sarjaa tasoituksin:

Hyvinkää:
1. Jarmo Tamminen 1774

Riihimäki:
1. Seppo Matilainen 1876

Hämeenlinna:
1. Markus Nevalainen 1724