Liiton mestarit vuonna 2016

M-Luokka

1. Sami Luoto Pinjets 3147
2. Mika Heino Pinjets 3067
3. Olli-Pekka Pitkänen Pinjets 2995

A-Luokka

1. Janne Valtanen HyKe 3000
2. Kari Rapp Pinjets 2770
3. Hannu Laukkanen Bermuda Bt 2705

B-Luokka

1. Jarmo Aaltonen Kamut 2804
2. Kari Saloranta Bermuda Bt 2745
3. Reijo Laiho Kamut 2739

CD-Luokat

1. Risto Jacklin Bermuda Bt 2650
2. Tomi Honkonen Kamut 2601
3. Marko Lindfors Bermuda Bt 2573

Naiset

1. Tuula Tamminen aCat 2798
2. Taru Jokinen aCat 2558
3. Eli Haga aCat 2552

Liiton Mestaruuskilpailuiden Finalistit

Finaalit pelataan tiistaina 7.6.2016

17.00 B-Luokka ja CD-Luokat
19.00 M-Luokka, A-Luokka ja Naiset

Finaalissa pelataan 6 sarjaa eur. Alkukilpailun (18 sarjaa) yhteispisteet puolitettuina lasketaan mukaan lopputulokseen.

M-Luokka
1. Heino Mika Pinjets
2. Luoto Sami Pinjets
3. Pitkänen Olli-Pekka Pinjets
4. Westlin Joakim Pinjets
5. Vähäkangas Mika Grand Bowl Finland

A-Luokka

1. Rapp Kari Pinjets
2. Valtanen Janne HyKe
3. Laukkanen Hannu Bermuda Bt

B-Luokka

1. Aaltonen Jarmo E. Kamut
2. Rosendahl Aulis Kamut
3. Tolviander Esko Kamut
4. Saloranta Kari Bermuda Bt
5. Tamminen Jarmo UK88
6. Nauha Mauri UK88
7. Laiho Reijo Kamut
8. Eloranta Juha Bermuda Bt

CD-Luokat

1. Jacklin Risto Bermuda Bt
2. Honkonen Tomi Kamut
3. Syrjä Matti UK88
4. Laine Jaakko Pyrstö
5. Lindfors Marko Bermuda Bt
6. Forsman Seppo Pyrstö
7. Vihavainen Olli-Pekka Pyrstö
8. Tallberg Mauri Kamut

Naiset

1. Tamminen Tuula aCat
2. Jokinen Taru aCat
3. Vaaherkumpu Ulla aCat
4. Haga Eli aCat
5. Vaaralahti Taimi aCat
6. Perholehto Aune aCat

HYKL KEVÄTKAADOT
FINAALIN TULOKSET:

1. Heino Mika Pinjets 1391
2. Pitkänen Olli-Pekka Pinjets 1289 (18)
3. Luoto Sami Pinjets 1275
4. Haga Eli aCat 1239 (180)
5. Koskinen Jouko Pyrstö 1236 (228)
6. Westlin Joakim Pinjets 1235

Finaali pelataan maanantaina 6.6.2016 klo 18.00
Pelataan suoraan 6 sarjaa eur.

Finaaliin osiosta 1.

Luoto Mika Pinjets 1351
Aaltonen Jarmo E Kamut 1333
Heino Mika Pinjets 1317
Luoto Sami Pinjets 1306
Westlin Joakim Pinjets 1303
Honkonen Tomi Kamut 1290 (+174)

Finaaliin osiosta 2.

Lamberg Kai Bermuda Bt 1262 (+54)
Haga Eli aCat 1259 (+186)
Koskinen Jouko Pyrstö 1246 (+234)
Tiainen Juuso Siniset 1224

Finaaliin osiosta 3.

Luoto Patricia Pinjets 1318
Valtanen Janne HyKe 1316 (+60)
Pitkänen Olli-Pekka 1302 (+12)
Vaaralahti Taimi aCat 1287 (+264)
Ivaska Sirpa aCat 1275 (+246)
Vaaralahti Taisto UK88 1272 (+156)

UK88:n juhlaa B-C-D finaalissa

Finaalin pelitapa: 4 sarjaa, joista 8 jatkaa 2 sarjaa. Lopuksi 4 parhaan Shoot Out. Amerikkalainen pelitapa.

6 sarjaa
1. Ronkainen Mauno UK88 1335 (+102)
2. Nauha Mauri UK88 1308 (+120)
3. Tolviander Esko Kamut 1286 (+132)
4. Jacklin Risto Bermuda Bt 1237 (+168)
5. Adamsson-Luoto Elisa Omenaiset 1235 (+126)
6. Nakari Eero HyKe 1173 (+132)
7. Rosendahl Aulis Kamut 1149 (+60)
8. Ovaska Risto Jassit 1136 (+90)

4 sarjaa
9. Laiho Reijo Kamut 751 (+88)
10. Saloranta Kari Bermuda Bt 741 (+88)
11. Valtanen Janne HyKe 707 (+40)
12. Petrell Tuomo Pyrstö 702 (+152)

Shoot out finaali

1. Nauha Mauri 197 (+20)
2. Tolviander Esko 176 (+22)
3. Jacklin Risto 143 (+28)

Finaali

1. Nauha Mauri 233 (+20)
2. Ronkainen Mauno 217 (+17)

Lopullinen järjestys

1. Nauha Mauri
2. Ronkainen Mauno
3. Tolviander Esko
4. Jacklin Risto

IMG_2717

Naisten valta M-A ranking finaalissa

Finaalin pelitapa: 4 sarjaa, joista 8 jatkaa 2 sarjaa. Lopuksi 4 parhaan Shoot Out. Amerikkalainen pelitapa.

6 sarjaa
1. Luoto Patricia Pinjets 1359
2. Luoto Sami Pinjets 1309
3. Tamminen Tuula aCat 1309 (+54)
4. Westlin Joakim Pinjets 1267
5. Rapp Kari Pinjets 1250 (+54)
6. Asplund Teemu Valtti 1204
7. Tiainen Juuso 1196
8. Vähäkangas Mika 1158 (+12)

4. sarjaa
9. Pitkänen Olli-Pekka Pinjets 767 (+8)
10. Laukkanen Hannu Bermuda Bt 752 (+40)
11. Heino Mika Pinjets 715

Shoot out finaali

1. Tamminen Tuula 201 (+9)
2. Westlin Joakim 191
3. Luoto Sami 147

Finaali

1. Luoto Patricia 269
2. Tamminen Tuula 199 (+9)

Lopullinen järjestys

1. Luoto Patricia
2. Tamminen Tuula
3. Luoto Sami
4. Westlin Joakim

IMG_2712